Ekorok 2017/2018

Aktivity:

Logo (k narodeninám) EKOroku

K 15. výročiu EKOroku sa žiaci našej školy zapojili do súťaže „Logo (k narodeninám) EKOroku a vytvorili v grafických programoch logá. Z nich sme vybrali najzaujímavejšie a poslali ich do súťaže CVČ v Prievidzi. Prezrieť si ich môžete aj vy a potešiť sa šikovnou prácou našich žiakov.

Vo FOTOALBUME si môžte pozrieť logá našich žiakov.

Zber batérií

Žiaci 5. C sa zapojili do zberu použitých batérií. Bratia Jakubko a Inko vymysleli dokonca stratégiu a vyzbierali použité batérie nielen u nich doma, ale aj od všetkých susedov v ich vchode. Batérie budú odoslané do projektu Recyklohry a spracované šetrne k nášmu životnému prostrediu a našej planéte. Fotky žiakov si pozri vo FOTOALBUME.

Lovci baktérií

Našu školu sa  pokúsili zachrániť pred baktériami žiaci 5. C a začali ich loviť. Vypĺňali si denník, koľkokrát si umyli ruky, toľko baktérií zničili. Sprievodnými aktivitami sa pokúsili získať viac spolulovcov, pretože priama úmernosť funguje aj na našej škole. Čím viac lovcov, tým viac zničených baktérií. Pozri si OBRÁZKY.

Zachráňme pieseň

Povedali si pri prečítaní témy EKOroku žiaci 5. C a na hodinách hudobnej výchovy pod vedením pani učiteľky Nuchalíkovej si vytvorili hudobné nástroje z kartónu, trubičiek z toaletného papieru a vrchnáčikov od piva. Teraz ich môžu použiť pri spievaní. Majú dokonca aj iné využitie, chcú si ich nosiť aj na svoje zápasy, aby sa navzájom povzbudzovali. Tu sú naše FOTKY

.

• Základná škola Sama Chalupku