Zápis 2024 Informácie k zápisu Pokračovanie plnenia predprimárneho vzdelávania Predčasné zaškolenie Čo by mal vedieť budúci prvák Školská zrelosť Záujmové vzdelávanie

Zápis žiakov do 1. ročníka 2024/2025

Informácie k zápisu

Povinnosť zápisu platí podľa zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov pre všetky deti, ktoré do 31.8.2024 dovŕšia 6. rok veku a pre staršie deti, ktoré pokračovali v predprimárnom vzdelávaní

Ak rodič žiada o prijatie dieťaťa do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025 :

• vyplní elektronickú prihlášku (https://schalupku1.edupage.org/register/) do 23.apríla 2024 Pri vypĺňaní elektronickej prihlášky používajte diakritické znamienka. Vyplnený formulár je možné odoslať až po potvrdení súhlasu so spracovaním osobných údajov v spodnej časti elektronického formulára.
  • zúčastní sa zápisu osobne s osobnou prítomnosťou detí dňa 24. apríla 2024 vo vedľajšej budove základnej školy  (oproti hlavnej budovy) v čase od 8:00 do 17:00 hod.
  • rodič si prinesie so sebou občiansky preukaz, rodný list dieťaťa, vytlačenú a podpísanú prihlášku obidvomi zákonnými zástupcami *, podpísané vyhlásenie obidvomi zákonnými zástupcami
  • pokiaľ sa rodičia s dieťaťom nemôžu zúčastniť zápisu osobne zo závažných dôvodov, vyplnia elektronickú prihlášku, do poznámky uvedú dôvod neúčasti na zápise, alebo kontaktujú zástupkyňu riaditeľa ZŠ PaedDr. Magdalénu Kotríkovú na t.č. 046 / 543 98 25
  • žiadosť o prijatie na základnú školu (elektronickú prihlášku) je potrebné vypísať aj vtedy, ak rodič žiada o predĺženie povinného predprimárneho vzdelávania. Prosíme, aby ste túto skutočnosť uviedli do kolonky : „Poznámky“ v el. prihláške. Ak riaditeľ MŠ rozhodne o pokračovaní vzdelávania v materskej škole, rodič túto skutočnosť oznámi písomne vedeniu ZŠ. Následne riaditeľ ZŠ rozhodne o neprijatí žiaka na základnú školu.
  • v prípade, ak rodič nemá možnosť vyplniť elektronickú prihlášku, vypíše prihlášku v papierovej podobe (papierová verzia dostupná pri vstupe do hlavnej budovy školy) a doručí ju aj so súhlasom  so spracovaním osobných údajov :
  1. do schránky umiestnenej pri vstupe školy do 23.4.2024
  2. osobne v hlavnej budove ZŠ – kontaktuje zástupkyňu riaditeľa ZŠ  PaedDr. Magdalénu Kotríkovú
  3. poštou s označením „Zápis do 1. ročníka“ , podpísanú obomi  zákonnými zástupcami odošle na adresu : Základná škola, Ul. Sama Chalupku 313/14, Prievidza 971 01 najneskôr do 23.4.2024

Zápis dieťaťa so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami

Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami spolu s prihláškou predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

* Podľa §144a školského zákona sa na žiadostiach vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak

a) jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (potrebné preukázať skutočnosť kópiou rozhodnutia súdu)

b) jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (potrebné preukázať skutočnosť potvrdením všeobecného lekára zákonného zástupcu)

c) vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (potrebné preukázať písomným vyhlásením (príloha č. 2).

Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca a ak o tejto skutočnosti doručia k zápisu písomné vyhlásenie (príloha č. 2).

V prípade otázok kontaktujte  PaedDr. Magdalénu Kotríkovú, zástupkyňu riaditeľa školy na t.č. 046/ 543 98 25 alebo píšte mail na adresu : zsschalupku@gmail.com.