Školský rok 2016/2017

Ako po minulé školské roky, aj tento školský rok 2016/2017, mesto Prievidza a spoločnosť Nestlé Slovensko s. r. o.  pripravili pre základné a materské školy projekt Ekorok pod názvom Život pod lupou.

Projekt je zložený z troch častí:

1. „Zelený nápad“ – je to plán revitalizácie a obnovy časti okolia základnej, resp. materskej školy.

2. „Ekoinfo“ – zverejňovanie informácií a aktivít na webovej stránke školy, ktoré budú zamerané na enviromentálnu výchovu.

3. „Deň Zeme“ – slávnostné ukončenie projektu a záverečná prezentácia základných a materských škôl na Námestí slobody v Prievidzi.

My sme si na pomoc pri pátraní po „živote pod lupou“ zavolali dvoch pátračov Slávku a Jurka, ktorí budú v našej školičke  hľadať aktivity spojené s projektom Ekorok. Tieto budú zverejňovať s pomocou žiakov, pani učiteliek a pánov učiteľov v Ekoinfe na webovej stránke našej školy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našich pátračoch Slávke a Jurkovi,  prečítajte si Ekoinfo J. Prajeme Vám príjemné čítanie našich príspevkov z aktivít a žiakom príjemnú zábavu pri ich plnení.

Školský rok 2015/2016

Projekt : VITALITA ŠKOLSKÝCH ZÁHRAD

Projekt  je zložený z troch častí:

1. „Zelený nápad“ – plán revitalizácie a obnovy časti okolia základnej školy. Dve vybrané základné školy, ktoré predložili projektovej skupine svoje zámery, dostanú finančnú podporu na ich realizáciu.

2. „Ekoinfo“ - každá základná škola, ktorá sa zúčastní projektu bude zverejňovať na svojej  webovej stránke aktivity, ktoré budú zamerané na environmentálnu výchovu.

3. Ukončenie projektu, záverečná prezentácia

Termín: 22.04.2016 (náhradný termín  v prípade nepriaznivého počasia 29.04.2016)

Miesto konania: Námestie slobody, Prievidza