Športová akadémia Mateja Tótha

Návšteva Mateja Tótha v našej škole

Majster sveta opäť u nás v škole!

Nie každý má možnosť osobne sa stretnúť s olympijským víťazom a majstrom sveta. Nám sa to podarilo už druhý raz. Dňa 29. mája 2019 sme v telocvični so zaplneným hľadiskom privítali vynikajúceho športovca Mateja Tótha. Pred rokom sme sa mu predviedli my ukážkami hier z tréningov ŠAMT a vystúpení našich talentovaných žiakov, teraz sme ho poriadne vyspovedali. Deti sa však najviac tešili z autogramiády a fotografovania s ním. Členovia našej skupiny športovej akadémie (prváci) dostali karty s podpisom i venovaním, s Matejom sa porozprávali a aj držali v rukách veľmi ťažkú zlatú olympijskú medailu. Možno, že raz aj oni budú mať takú svoju vlastnú...

Mgr. Oľga Frívaldská

OTVORENÝ TRÉNING ŠPORTOVEJ AKADÉMIE MATEJA TÓTHA

Dňa 22. 3. 2019 sa z našej telocvične ozýval výskot detí. Čo sa tam dialo? Deti z ŠKD i niektorí rodičia sa prišli pozrieť na tréning ŠAMT. Trénerky pripravili zaujímavé aktivity, v ktorých ukázali členovia akadémie svoju rýchlosť, obratnosť, koordináciu i vytrvalosť. Do hier a súťaží sa s veľkou radosťou zapojili aj deti z družiny. Víťazi boli aj ocenení. Všetci sme sa rozlúčili s úsmevom na tvári a pokrikom: DNES BOLO SUPER!!!

Tréningy v plnom prúde

„Akademici“ úspešne ukončili I. polrok školského roka 18/19. Všetky tréningy absolvovali s úsmevom a plným nasadením. Veľmi radi sa zahrievajú rôznymi hrami. Dokonale ovládajú hry Cínový vojačik, Na kúzelníka, Čierni a červení, Na tretieho a mnohé ďalšie. Vedia, ako správne dýchať, spoznávajú štartovacie polohy z vývojovej kineziológie, stále sa zlepšujú v rozmanitých cvičeniach aj súťažiach. Záverečný pokrik DNES BOLO SUPER! zasadí skvelý pocit do tela malých športovcov aj ich trénerky. Fotky

V jeseni sme sa všetci tréneri stretli na dvojdňovom školení v Námestove, kde sme cvičili aj súťažili s Matejom Tóthom, jeho bratom Michalom a trénerkou Andreou. Náš tréning bol pretkaný vtipnými zážitkami. Nabití vedomosťami, novými priateľstvami a s výborným pocitom sme sa rozlúčili a cestovali každý svojím smerom. Celá akcia bola veľkým prínosom pre skvalitnenie tréningov na školách.  Fotky

Tak ako minulý šk. rok tak aj tento sme na našej škole otvorili tréningovú skupinu Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT). Športová akadémia olympijského víťaza a majstra sveta v atletike je jedinečným projektom pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Ambíciou ŠAMT-u je ponúknuť kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových krúžkov. Tréningový program sa opiera o inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia skĺbili poznatky z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Aj naši žiaci sa stali súčasťou tohto zaujímavého projektu. Tréningy  bývajú v stredu a v piatok v čase od 12:45 – 13:45 hod. pod vedením trénerky Mgr. Oľgy Frívaldskej (tr. uč. 1.A triedy). V máji minulého šk. roka sme boli hosťami v Teleráne v Markíze. Zažili sme deň vzrušujúcich momentov. A na záver slová Mateja Tótha: „Atletika mi nevzala nič, naopak, dala mi všetko, čím som!“