Basketbal

Basketbal na našej škole

Naši žiaci na 1.stupni majú možnosť športovať aj v basketbalovom krúžku pod vedením kvalifikovaných trénerov a učiteľov. Môžu sa stať členmi chlapčenského basketbalového klubu MBA Prievidza alebo dievčenského basketbalového klubu Blaho Basket Girls Power Prievidza.

V prípade, že ich basketbal baví, môžu  si v 5. ročníku zvoliť športový variant so zameraním na basketbal, v ktorom majú okrem popoludňajších klubových tréningov 4 hodiny športovej prípravy zahrnuté priamo v rozvrhu hodín.

„Kúzlo v živote je nájsť to, čo miluješ. Keď nájdeš to, čo miluješ, potom Ti život dáva zmysel. Pre mňa to bol BASKETBAL“

Kobe Bryant

Výhody športovej triedy so zameraním na basketbal :

- 2 x do týždňa 90 minútový tréning v rámci vyučovania

- 2 hodiny telesnej výchovy v kolektíve, ktorý má záujem športovať

- to všetko pod vedením kvalifikovaných trénerov a učiteľov v spolupráci s klubmi MBA Prievidza a BBGP Prievidza

- spolupráca školy, klubov MBA Prievidza a BBGP Prievidza vo výchovno - vzdelávacom procese žiakov

- viac času na všeobecný pohybový rozvoj, posilňovacie, kompenzačné cvičenia, čo znamená väčšiu šancu na úspech v basketbale

- budovanie kolektívu

- športové triedy sú vhodné aj pre deti bez predchádzajúcej skúsenosti s basketbalom

- jednoduchá logistika pre rodičov - ráno príde žiak  do školy a poobede alebo podvečer odchádza aj s absolvovaným tréningovým procesom, čo uvítajú najmä rodičia mimo Prievidze.

Najjednoduchšou a najvhodnejšou cestou na zlepšenie výkonnosti sú jednoznačne športové triedy zmiešané s chlapcami a dievčatami. Dohromady žiaci dostanú aj s hodinami telesnej výchovy 3 plnohodnotné tréningové jednotky navyše. To mimo vyučovania nie je reálne. Nie sú na to telocvične, tréneri. Zároveň sú to tréningy navyše úplne bezplatne.

Šport na Slovensku fungoval zotrvačnosťou ešte niekoľko rokov po osamostatnení. V slovenskej extralige boli schopní nastupovať naši odchovanci úplne bez problémov. V Prievidzi každí jeden z nich prešiel športovou triedou.

Či už to boli: Uhnák, Jelačič, Jašš, Brodziansky. Žirková, Fabianová alebo Mištinová.

Ak budete mať záujem, prihlášky do športových tried nájdete na stránke školy alebo

u Vašich trénerov osobne.

MLÁDEŽNÍCKA BASKETBALOVÁ AKADÉMIA PRIEVIDZA

Chceš zažiť kopec zábavy, spoznať nových kamarátov a byť súčasťou úspešného mládežníckeho basketbalového klubu MBA Prievidza? Neváhaj a príď medzi nás! Tréningy budú zamerané na basketbal a všeobecnú pohybovú prípravu formou hier a súťaží a viesť ich budú skúsení tréneri s pedagogickým vzdelaním.
            Samozrejme, radi privítame vo svojich radoch aj starších chlapcov (narodených v rokoch 2009 - 2010) , ktorých priradíme ku družstvám podľa veku a aktuálnych basketbalových schopností.

Rozpis tréningov:

Deti narodené v rokoch 2011 – 2014

Pondelok, utorok a piatok 16:30 – 18:00, štvrtok 16:30 – 17:30 – telocvičňa v hlavnej budove ZŠ S. Chalupku

Deti narodené v rokoch 2015 – 2017

Pondelok 18:00 – 19:00 – telocvičňa v hlavnej budove ZŠ S. Chalupku

Streda 18:00  – 19:00 telocvičňa ZŠ S. Chalupku, vchod od plavárne

Pre bližšie informácie kontaktujte:  Marek Bulík: marekbulik23@gmail.com,  + 421 917 659 092

BBGP Prieviza

BBGP Prieviza (Blaho Basket Girls Power Prievidza) je mladý basketbalový klub, ktorý sa venuje dievčatám narodeným v roku 2007 a mladším. Klub sa snaží nadviazať na bohatú a úspešnú tradíciu dievčenského basketbalu v meste Prievidza a nábor do neho prebieha celoročne. Preto, ak máš rada pohyb, páči sa ti basketbal, či chceš byť súčasťou skvelého kolektívu, tak neváhaj a pridaj sa k nám!

Kontakty: blahobasket@gmail.com  I 0907 056 507 I 0904 262 019

Príď medzi nás a zahraj  si s nami basketbal  !

Chceš zažiť kopec zábavy, spoznať nových kamarátov a byť súčasťou úspešného mládežníckeho basketbalového klubu MBA Prievidza? Neváhaj a príď medzi nás! Tréningy sú zamerané na basketbal a všeobecnú pohybovú prípravu formou hier a súťaží a vedú ich skúsení tréneri s pedagogickým vzdelaním.

Rozpis tréningov:

utorok a štvrtok 16:30 – 17:50

piatok 16:30 – 18:00

Tréningy sa konajú v malej telocvični ZŠ S. Chalupku (bývalá ZŠ S. Chalupku 1)

Pre bližšie informácie kontaktujte:
Marek Bulík: T.č.: + 421 917 659 092
e-mail: marekbulik23@gmail.com

Vzácna návšteva

29.3.2022 sa na  krúžku basketbalu dievčat 2.-4. ročníka pod vedením pani učiteľky Mgr. Žanety Nikmonovej   nečakane objavil vzácny hosť. Hráč Interu Bratislava Michael Fusek, najvyšší hráč (225 cm) Slovenskej basketbalovej ligy,  vošiel do našej telocvične a prišiel podporiť a povzbudiť naše basketbalové nádeje. Potešil ich nielen svojím záujmom, ale i priamou účasťou na tréningu. Trénovať s takýmto esom bola česť i zábava. Tešíme sa na jeho ďalšiu návštevu.

Minibasketshow

28. marca sa v športovej hale v Handlovej uskutočnila Mini basket show. Zúčastnili sa jej školy zo
stredného Slovenska a naše družstvo zložené zo žiakov narodených v r. 2013 a mladší /1. – 3. ročník/
spolu s chlapcami MBA Prievidza a dievčatami Blaho Basket Girls Power v súťažiach basketbalových
schopností a zručností ukázalo, že je najlepšie. Vyhralo aj v krátkej hre 3:3 a stalo sa celkovým
víťazom. Hráči tohto spoločného tímu sa zúčastnia v júni 2022 Majstrovstiev Slovenska! Gratulujeme!

Sme majstri okresu

29. marca sa v našej telocvični uskutočnilo Okresné kolo v basketbale starších chlapcov /7.-9. ročník/.
Okrem nášho tímu sa tu stretli tímy zo základnej školy v Bojniciach, Nitrianskom Rudne
a z Mierového námestia v Handlovej. A vyhrali sme my! Naše družstvo je majstrom okresu! Hurá!