Ukrajina - Україна

Metodické materiály:

1. Deti cudzincov vo výchovno-vzdelávacom procese z hľadiska dodržiavania ľudských práv a práv detí  deti_cudzincov_vych_vzdel_proces_ludske_prava.pdf

2. Metodické odporúčania na vyučovanie slovenského jazyka v základnom a rozširujúcom jazykovom kurze štátneho jazyka pre deti cudzincov metodicke_odporucania_deti_cudzincov.pdf

3. Učebný plán pre základný a rozširujúci jazykový kurz štátneho jazyka pre deti cudzincov ucebny_plan_jazykovy_kurz_deti_cudzinov.pdf

4. JAZYKOVÝ KURZ - METODICKÉ ODPORÚČANIA. Vyučovanie štátneho jazyka pre deti cudzincov v SR jazykovy_kurz_metodicke_odporucania_deti_cudzincov_2014.pdf

5. Kurikulum slovenských reálií pre deti cudzincov v Slovenskej republike - stredná úroveň (kurz) kurikulum_slovenskych_realii_pre_deti_cudzincov_v_sr_stredna_uroven.pdf

6. Informačný seminár MPC pre Ukrajinu: Príprava učiteľov na príchod žiaka z Ukrajiny zo dňa 3.3.2022.

Koncoročné hodnotenie žiakov z Ukrajiny

Інформація для батьків дитини або фізичної особи, у якої дитина перебуває у батьківському піклуванні про надання дотації на підтримку виховання харчових навичок дитини з  01.05.2023 для дітей, які відвідують останній навчальний рік у дитячому садку

або початкову школу

З 01.05.2023 згідно з § 4 абз. 3 п. a) закону 544/2010 Збірки законів Про дотації в межах компетенції Міністерства праці, соціальних питань та родини з поправками, дотацію на підтримку виховання харчових навичок дитини (далідотація на харчування“) можна надати для дитини, яка відвідує останній навчальний рік у дитячому садку (даліДС“) або початкову школу (даліПШ“), якщо один з батьків або фізична особа, у якої дитина перебуває у батьківському піклуванні за рішенням суду, письмово звернеться про надання дотації на харчування.

Дотація на харчування з 01.05.2023 буде надаватись у розмірі:

• 1,40 eur за кожний день, коли дитина брала участь у виховально-освітньому процесі в останньому навчальному році у ДС[1] та отримала обід,
  • 2,10 eur за кожний день, коли дитина брала участь у навчальному процесі в ПШ на першому ступні (1 – 4 класи) та отримала обід,
  • 2,30 eur за кожний день, коли дитина брала участь у навчальному процесі в ПШ на другому ступні (5 – 9 класи) та отримала обід.

У зв’язку з наданням дотації на харчування інформуємо Вас, що:

• навчальним процесом в ПШ також вважаєтся індивідуальна форма навчання без регулярної участі у навчанні в ПШ, але в такому випадку дотація на харчування може бути надана лише тоді, якщо обід буде отриманий у шкільній їдальні,
  • дотація на харчування може бути надана й дитині у випадку, якщо вона не харчується в закладі шкільного харчування з причини стану здоров’я, який згідно з висновком лікаря – спеціаліста (наприклад гастроентеролог, діабетолог, імунолог, алерголог та ін.) потребує спеціального харчування, а заклад шкільного харчування не може таке харчування забезпечити. Умовою але є, що й у цьому випадку потрібно подати заяву на харчування у шкільній їдальні, і дитина буде включена до списку харчувальників з тим, що для неї шкільна їдальня не має змогу забезпечити дієтичне харчування (дитина принесе з собою свою дієтичну страву на обід в ДС або в ПШ).

Якщо Ваша дитина відвідує ПШ або є в останньому році ДС, та Ви зацікавлені у наданні дотації на харчування для Вашої дитини з 01.05.2023, потрібно подати заяву про надання дотації на харчування, а саме, на нижче вказаному бланку заяви (так звана návratka),  яку потрібно подати закладу шкільного харчування:......................................................................, найпізніше до ........................  У випадку, якщо Ваша дитина не харчується у шкільній їдальні, також потрібно попросити щоб дитина була включена до списку харчувальників.

У випадку, якщо не подасте цю заяву закладу шкільного харчування у визначений термін, отримувати на дитину дотацію на харчування буде неможливо, поки на протязі шкільного півріччя не подасте заяву про надання дотації на харчування. Заява про надання дотації на харчування може бути відкликана

[1] Дітям в ДС, які не відвідують останній навчальний рік дотація на харчування з 01.05.2023 буде надаватись на тих самих умовах, як і раніше, тобто мова йде про дитину, яка проживає в домогосподарстві, якому надається державна матеріальна допомога або дохід якого не перевищує розмір прожиткового мінімуму.

NÁVRATKA V UKRAJINSKOM JAZYKU

ЗАПРОШЕННЯ - Освітні можливості в середніх школах регіону Тренчин.

Повідомляю, що у четвер, 9 березня 2023 року, о 15:00 год. ми проведемо  інформаційний захід на  робочому місці NIVAM  в Тренчині (Pod Sokolicami 14)  для українських учнів 8-х і 9-х класів початкових шкіл з Тренчинського регіону, а також для їх законних представників (батьків, родичів). Тема зустрічі: Освітні можливості в загальноосвітніх школах регіону Тренчин.

Участь в інфозустрічі  безкоштовна, також буде забезпечений перекла

Hodnotenie žiakov cudzincov
v základnej škole a strednej škole v školskom roku 2022/2023

SLOVENSKO-UKRAJINSKÝ GLOSÁR ŠKOLSKEJ TERMINOLÓGIE (súbor pdf)