Navigácia

Majstrovstvá okresu v gymnastickom 4-boji žiakov.

26. 3. 2018 sa chlapci našej školy zúčastnili gymnastického 4-boja v Handlovej. Súťažili v štyroch disciplínach – cvičenie na hrazde, prostné cvičenie, preskok a šplh na tyči. Po veľmi dobrých výkonoch obsadili v kategórii B v zložení Matej Balciar, Roman Urban, Kristián Majer a Sebastián Semančík 4. miesto. Chlapci kategórie C v zostave Jakub Balciar, Karol Baláž, Denis Szakács, Jakub Goga a Noel Kreuz boli najlepší – obsadili 1. miesto a postúpili do regionálneho kola.  Gratulujeme !!!

Mgr.P.Mečiar

Cezpoľný beh

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu boli pre našu školu úspešné:

1. miesto P. Lukáč z 9. A triedy. Postúpil na majstrovstvo kraja v Dubnici nad Váhom, kde obsadil 13. miesto.

V dievčenskej kategórii Ema Jašková skončila na krásnom 3. mieste.

Šachová súťaž.

4.11.2016  sa uskutočnili majstrovstvá okresu žiakov a žiačok v rýchlom šachu v CVČ v Prievidzi. Naši žiaci Martina Bieliková – 1 bod (8.A), Nikolas Vrtiel 4body, Matej Gablík-3,5 bodu a Kristián Majer- 2body (všetci 5.C) síce skončili v druhej polovici výsledkovej listiny, ale statočne bojovali aj s „profíkmi“ a nikto z nich nezostal bez vyhratej partie. Spolu získali 10,5 bodu, čo je  pekný výsledok vzhľadom na kvalitu súperov. Veríme, že sa tejto veľmi peknej hre neprestanú venovať a našu školu  reprezentovať aj v budúcnosti.

Športové súťaže v 1. štvrťroku šk.r.2016/2017

1. Majstr.okresu v cezpoľnom behu – žiaci 8.m,  žiačky 2.m, Ema Jašková 3.m

2. Florbal žiačky zákl.kolo 1m., mestské fin. 1.m., okr.finále 1m., reg.kolo 2m.

3. Florbal žiaci zákl.kolo 1m., mestské fin.2.m.

4. Stolný tenis žiaci zákl.kolo 2.m.

5. Stolný tenis žiačky zákl.kolo 1.m., mestské kolo 1.m., okr.finále 1.m.

6. Badminton žiačky zákl.kolo 1.m., mestské fin. 2.m.

7. Badminton žiaci zákl.kolo 1.m., mestské fin. 2.m.

8. Plaveckej štafety sa zúčastnilo 280 žiakov roč. 5.-9.

9. Coca-Cola cup veľký futbal – účasť v súťaži

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov a žiačok.

Ešte koncom  septembra sa uskutočnili MO v cezpoľnom behu. Naše družstvá žiakov  a žiačok  úspešne reprezentovali školu. Chlapci v zložení Patrik Kukla, Roman Kotrík a Jakub Goga skončili v súťaži družstiev na peknom 8. Mieste. Dievčatá Ema Jašková, Laura Kovalíková a Vanesa Smitková obsadili  2.miesto a E.Jašková v súťaži jednotlivkýň 3.miesto. Všetkým súťažiacim gratulujeme  ku krásnemu výsledku a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Atletika

Naši žiaci sa zúčastnili MO v atletike starších žiakov. Roman Štípala a Adrian Petráš z 9. C treidy boli úspešní a obsadili 1. a 2. miesto..

Celkovo sa zúčastnilo 28 škôl a chlapci sa umiestnili na 4. mieste.

Dievčatá získali 6. miesto z 27 škôl.

Krásne výkony našich štvrtákov

v šiestich:  školy na Ul.Energetikov dosiahli vynikajúce výkony a výsledky. Uskutočnilo sa osem disciplín, z ktorých naši žiaci zvíťazili a získali zlatú medailu  v areály Základnej  prievidzských škôl. V peknom slnečnom počasí  Chlapci a dievčatá 4-tého ročníka sa zúčastnili 8.6.2016 ľahkoatletických pretekov

Matej Balciar v behu na 50m a v skoku do diaľky /407 cm !/

Adam Štípala v behu na 600m, Nicolas Vrtiel v hode kriketovou loptičkou, Adriana Čavojská v behu na 400m a Viktória Kovácsová v hode kriketovou loptičkou.

Na treťom mieste a bronzovú medailu získal Roman Urban v hode kriketovou loptičkou.

žiaci podali veľmi dobré výkony : Ema Černáková,  Aj ostatní zúčastnení

Natália Plevová, Viktória Štípalová, Lucia Benedikovičová, Jakub Černý

a  Samo Zeleniansky. Fotky si môžte pozrieť vo fotoalbume.

Krajské kolo v malom futbale v Trenčíne

Dňa 24.5.2016 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili krajského kola v malom futbale v Trenčíne. Našu školu

reprezentovali:

Matej Balciar, Miroslav Bartolen, Šimon Ďuriš, Alexandros Giakas, Michal Hvolka, Adrián Chuťka, Matej Kňaze, Filip Preiner, Adam Štípala, Nikolas Vrtiel.

Partizánske – Prievidza                                 1 : 4

Trenčín – Prievidza                                        6 : 0

Dubnica nad Váhom – Prievidza                 0 : 1

Spomedzi 7 mužstiev sa umiestnili na 3. mieste a získali diplomy, medaily a futbalové dresy.

Úspech nášho žiaka

Žiak 9. ročníka Jakub Bagin reprezentuje našu školu na kultúrnych podujatiach už niekoľko rokov a zúčastňuje sa speváckych regionánych aj celoslovenských súťaží. V súťažiach MY POPSTAR TRENČIANSKEHO KRAJA, VALENTFEST, BOJNICKÁ PERLA a JESIENKA sa umeistňuje na popredných miestach.

Dňa 25. 11. 2015 sa stal víťazom vo svojej kategórii na celoslovenskej speváckej súťaži JESIENKA. K úspechu mu blahoželala aj prvá slovenská superstar Katka Koščová, ktorá bola členkou poroty.

Ku gratulácii sa pripájame a prajeme ešte mnoho úspechov.

Žiaci našej školy sa zúčastnili v rámci mesta a okresu športových súťaží, na ktoré sa pripravovali pod vedením učiteľov telesnej výchovy. V bedmintone a stolnom tenise sa prebojovali až do regionálnych kôl /okresy PD, PE, BN/B. Dosiahli nasledovné výsledky :

1. Rope skiping /počet preskokov cez švihadlo/  1. Marek Schnierer

2. Majstr.okresu v cezpoľnom behu žiaci 5.miesto z 28 družstiev, žiačky 2.miesto z 27 družstiev.

3. Malý futbal - žiaci  3. a 4.ročníka postúpili do jarného okresného finále, mladší žiaci a žiačky obsadili v základnom kole 2. a 3.miesto, staršie žiačky postúpili do mestského finále.

4. Vybíjaná - miešané družstvo 4.roč. sa zúčastnilo základného kola, tiež družstvo chlapcov 6. a 7.ročníka.

5. Družstvo starších žiakov bolo účastníkom súťaže Coca Cola Cup vo veľkom futbale.

6. 156 žiakov školy (najviac zo všetkých ZŠ v okrese Prievidza) sa zúčastnilo plaveckej štafety organizovanej Olympijským klubom Prievidza – súťaž slovenských miest.

7. Majstrovstvo okresu v rýchlom šachu – naši žiaci skončili na 9. mieste.

8. Florbal – družstvá  chlapcov aj dievčat zhodne obsadili 2.miesta v okrese.

9. Badminton – žiaci 1.miesto v okresnom finále, 2.miesto v regionálnom kole

žiačky 1.miesto v okresnom finále, postup do regionálneho kola

10. Stolný tenis – žiaci 2.miesto v mestskom finále.

žiačky 1.miesto v okresnom finále, 2.miesto v regionálnom kole

Spolu sa naši žiaci zúčastnili 30-tich športových súťaží od základných až po regionálne kolá.

Mgr. P. Mečiar, ved. PK TSV

Výsledky žiakov v športových súťažiach v 1. polroku šk.r.2013/2014:

Futbalový trojboj1. miesto - M. Staňo 8.C, 2. miesto - J. Kočka 8.A
Rope skiping (preskoky švihadla)1. miesto - M.Gašparík 9.D, 2. miesto - T.Kračmer